Dziś jest: 26 maja 2018

Tatiana Elżbieta Michalik

Tatiana Elżbieta Michalik
Województwo śląskie, Okręg wyborczy nr 31
nr 5 na liście

Mam 38 lat. Jestem mieszkanką Świętochłowic od 32 lat.
Pamiętając o tym, że funkcja posłanki wiąże się z reprezentowaniem interesów całego społeczeństwa, będę zabiegać o tworzenie nowych, trwałych miejsc pracy, zwłaszcza dla ludzi młodych, właściwe warunki wynagradzania, oraz tworzenie warunków do godnego życia i rozwoju mieszkańców naszego Regionu. Nowe miejsca pracy, podniesienie płacy minimalnej i likwidacja umów śmieciowych, to moje priorytety. Ten temat jest mi szczególnie bliski ponieważ sama tego doświadczyłam.

Od wielu lat działam na rzecz poprawy sytuacji pracowników sieci handlowych. Wraz z liderką pierwszego strajku w sieciach handlowych Elżbietą Fornalczyk stworzyliśmy w tym celu stowarzyszenie "Sieciowcy", które pomaga pracownikom i byłym pracownikom sieci handlowych.

Byłam uczestniczką i panelistką III Kongresu Kobiet podczas którego mówiłam o problemach kobiet i ludzi młodych, oraz Europejskiego Kongresu Kobiet Lewicy. Miedzy innymi tym sprawom chcę się poświęcić w parlamencie.

W swoim rodzinnym mieście oczywiście starałabym się o:

- Nie zlikwidowanie poczty na osiedlach. Jest to dla mnie niewyobrażalne, aby poczta mieściła się tylko w centrum. Nie wyobrażam sobie, aby ludzie, a w szczególności starsi ludzie jeździli do centrum, aby płacić rachunki, wysyłać korespondencje itp...
-Drugą rzeczą, którą starałabym się w naszym mieście uruchomić to miejsca, które powinny służyć rekreacji np. "Skałka". Latem oczywiście basen, który od wielu lat jest nieczynny, a brodzik, który tam jeszcze funkcjonuje to jakiś koszmar! Boiska do gry - owszem jest jedno, ale ile trzeba czekać żeby można by było na nim zagrać. Stadion, który "żużlowo umarł" .Uważam, że jest to jedyne miejsce w Świętochłowicach gdzie można by było coś zrobić w kierunku sportowym.
-Następną rzeczą są place zabaw dla dzieci na osiedlach. Mamy w Świętochłowicach kilka osiedli, na których brakuje takich atrakcji dla naszych milusińskich, a jeżeli są to proszę zauważyć w jakim stanie.
-Następnie drogi zarówno główne jak i osiedlowe - tragedia.

W moim rodzinnym mieście Świętochłowicach uruchomię biuro poselskie, które będzie otwarte i dostępne dla mieszkańców, wspierając i pomagając im na co dzień, poprzez na przykład uruchomienie w ramach biura poselskiego bezpłatnych porad prawnych.

 

Wybory