Dziś jest: 24 maja 2018

Artur Jacek Gilewski

Artur Jacek Gilewski
Województwo lubelskie, Okręg wyborczy nr 16
nr 2 na liście

Artur Jacek Gilewski(39 lat), żonaty, dwie córki. Prowadzi własną działalność gospodarczą, jest nauczycielem zawodu. Od 15 lat angażuje się w życie polityczne i społeczne na szczeblu lokalnym, będąc m.in., członkiem zarządu powiatu i radnym powiatowym IV kadencji. Byłem i jestem członkiem Samoobrony RP, a startując z Lublina, z którym jestem rodzinnie związany, realizuję także testament polityczny śp. Andrzeja Leppera, prawdziwego twórcy sojuszu wyborczego PPP - Samoobrona.

Pasjonuje mnie motoryzacja i wszystko, co z nią związane, w tym problemy infrastruktury drogowej, na Lubelszczyźnie szczególnie ubogiej i nieprzystającej do bieżących potrzeb. Wieloletnie zaległości łączą się ostatnio z zaniedbaniami ostatnich lat, zwłaszcza z chronicznym odkładaniem niezbędnych inwestycji. W Senacie chciałbym skupić się właśnie na walce o dodatkowe środki oraz o mechanizmy prawne ułatwiające budowę nowych połączeń drogowych i kolejowych zwiększających dostępność komunikacyjną Lublina.

- Do wszystkiego dochodziłem własnymi rękoma, zaczynając w przydomowym garażu, a dziś prowadząc z powodzeniem firmę dającą pracę innym. Stąd wiem jak ważna jest pomoc w pierwszym kroku zawodowym dla młodych ludzi - podkreśla kandydat Gilewski. - Chciałbym wspierać młodych lublinian w aktywizacji zawodowej, dlatego jeszcze w toku kampanii zaproponuję mieszkańcom formułę bezpłatnych szkoleń dla poszukujących pracy. Jestem przedsiębiorcą z Polskiej Partii Pracy, dlatego moim hasłem jest "Przedsiębiorczość i Praca!" - podkreśla Artur Gilewski.

 

Wybory