Dziś jest: 21 maja 2018

Anna Katarzyna Rękas

Anna Katarzyna Rękas
Województwo lubelskie, Okręg wyborczy nr 19
nr 7 na liście

Anna Rękas (40 l.), dziennikarka, koordynator pracy artystycznej Teatru Muzycznego w Lublinie, mężatka, pięcioro dzieci. Członek władz wojewódzkich Samoobrony RP, a obecnie członkini Samoobrony Patriotycznej i przewodnicząca komisji zakładowej WZZ SIERPIEŃ 80 w Teatrze Muzycznym.

Pod koniec lat 80-tych działała w nielegalnej wówczas Konfederacji Polski Niepodległej, następnie angażowała się w odrodzenie niezależnego ruchu strzeleckiego, zajmującego się patriotycznym wychowaniem młodzieży. Była redaktor naczelną miesięcznika informacyjnego "Lubelskie Co Gdzie Kiedy", korespondentką prasy ogólnopolskiej (w tym "Naszego Dziennika", "Zielonego Sztandaru" i "Myśli Polskiej".

Jako pracownik czołowej w regionie jednostki kultury chciałaby odrodzenia i wsparcia mniejszych, lokalnych ośrodków kultury, grup i zespołów dbających o zachowanie tradycji i wartości narodowych, których aktywność ma też ogromne znaczenie wychowawcze. Anna Rękas w swojej działalności społecznej i publicystycznej zajmuje się problematyką obszarów wiejskich, dlatego za priorytet uważa walkę z wykluczeniem ekonomicznym mieszkańców wsi i małych miasteczek, a także tworzenie mechanizmów obrony drobnych producentów rolnych, w tym rodzinnych gospodarstw nastawionych na produkcję ekologiczną.

Wystąpienie na Konwencji Młodych - Lublin 25.09.2011

Wybory