Dziś jest: 25 maja 2018

Irena Anna Płonka

Irena Anna Płonka
Województwo opolskie, Okręg wyborczy nr 51
nr 5 na liście

Jestem kandydatem do Senatu RP  w województwie opolskim w okręgu wyborczym nr 51 - obejmuje on obszar powiatów: brzeskiego, kluczborskiego, namysłowskiego, nyskiego i prudnickiego.  Pochodzę z tego regionu i znam problemy jakie nurtują ludzi mieszkających tutaj. Urodziłam się w Lewinie Brzeskim w powiecie brzeskim.

Z wykształcenia jestem inżynierem budowy dróg  i mostów z wieloletnim doświadczeniem. Poza działalnością zawodową pełniłam funkcję ławnika w Sądzie Pracy w Opolu oraz koordynatora w Polsko-Amerykańskim Klubie Przedsiębiorczości działającym przy Opolskim Centrum Demokracji Lokalnej na rzecz rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości w naszym województwie.

W działalności senatora zajmę się rozwojem lokalnej infrastruktury drogowej wykorzystując moją wiedzę, znajomość przepisów oraz doświadczenie.

Wszyscy wiemy, że potrzebne są nowe miejsca pracy. Budowa nowych dróg i ich utrzymanie  daje te miejsca pracy, a co ważniejsze jest gwarantem rozwoju regionu.  Konieczne jest pozyskiwanie kapitału na ten cel.

Wiemy, że połowa ceny litra benzyny to różnego rodzaju obciążenia podatkowe, trafiające do budżetu państwa, należy więc wyjaśnić gdzie - w ostatecznym rozrachunku - trafiają te pieniądze i ile  z tego jest przeznaczone na budowę i utrzymanie dróg.

Aby efektywnie wykorzystać środki publiczne należy dokonać zmiany ustawy o  zamówieniach publicznych tak aby była pomocna w wyborze optymalnych rozwiązań, które dostarczą społeczno - ekonomicznych korzyści.

Wybory