Dziś jest: 21 maja 2018

Robert Ryszard Szulc

Robert Ryszard Szulc
Województwo łódzkie, Okręg wyborczy nr 10
nr 2 na liście

Nazywam się Robert Szulc -  mam 54 lata, urodziłem się i mieszkam w Piotrkowie Trybunalskim. Jestem wdowcem. Mam dwóch synów.

W latach 80-tych jako emigrant organizowałem pomoc humanitarną z Niemec do Polski. Jestem działaczem Samoobrony. Jestem także członkiem Stowarzyszenia Inicjatywa Rozsądnych Polaków.

W roku 2009 prowadziłem na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego punkt wydawania żywności dla około 400 osób, między innymi dla bezrobotnych, matek samotnie wychowujących dzieci, osób starszych i schorowanych.Musiałem zrezygnować z tej formy pomocy dla ludzi, gdyż ówczesne władze miasta nie przyznały mi pomocy finansowej (300zł miesięcznie za lokal) dla prowadzenia tego punktu.

Drodzy Wyborcy,
Nadchodzą kolejne wybory parlamentarne. Znowu różni "obrońcy uciśnionych" będą nam obiecywać gruszki na wierzbie. Są to te same obiecanki przed każdymi wyborami. Nasz kraj tonie , idzie na dno jak Titanic, a orkiestra nam ciągle gra i naród myśli, że wszystko jest w porządku. Narodzie Polski, nie daj się już dalej omamiać , bo za chwilę Cię nie będzie!
Są przecież w naszym otoczeniu ludzie , którzy nie splamili swoich rąk udziałem w rozkradaniu naszej ukochanej ojczyzny, Polski. To ludzie z Sierpnia 80, to ludzie z Polskiej Partii Pracy. Polska Partia Pracy - Sierpień 80 powstała z protestu oszukiwanego od lat, przez wszystkie nacje polityczne, społeczeństwa. Stworzyli ją ludzie , którzy doznali największej krzywdy ze strony grabieżców i sprzedawczyków Polski. A ci grabiżcy i sprzedwaczycy nigdy nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Jak zrozumieć to , że Trybunał Stanu nie może się zebrać, by osądzić byłego ministra Wąsacza - Kto w nim zasiada - Są to ludzie bez honoru , którzy za grosze sprzedali dorobek całych pokoleń Polaków budujących ukochaną ojczyznę. Są to ludzie, którzy wyprowadzili majątek narodowy stworzony przez ludzi pracy.
Wierzę w to, że my, kandydaci Polskiej Partii Pracy - Sierpień 80 do Parlamentu RP, nie będziemy chronić ani ukrywać grabieżców. Mam nadzieję, że po najbliższych wyborach parlamentarnych grupa antypolska od lat trzymająca władzę odejdzie w niebyt. Jednakże, aby tak się stało musimy my , kandydaci , dotrzeć do ludzi - tych normalnych, nie elit -  i przedstawić im tak po ludzku, prostym językiem, w jakiej sytuacji znajdują się Polska i Polacy, co nam grozi i co za chwilę się stanie.
Kochani, uwierzmy wszyscy, że jeśli się zmobilizujemy i zjednoczymy to wykurzymy ich od władzy, odzyskamy nasz wspólny majątek, winnych osądzimy i ukarzemy.
Drodzy Państwo , nie byłbym sobą , gdybym nie wspomniał o ludziach ciężkiej, mozolnej pracy, czyli o polskich rolnikach. Bez nich nie byłoby życia. Elity winią ich za to, że dobrze pracują, osiągają dobre plony. Zarzucają im, że produkują za dużo i chcą sprzedać swoje plony za drogo, że rolnicy z Niemiec robią to taniej. Polski rolnik potrafi dobrze gospodarzyć na swojej ziemi, ale aby godnie pracować i żyć potrzebne jest normalne finansowanie produkcji rolnej, zapewnienie skupu i cen minimalnych.

Jak tylko sięgam pamięcią w Sejmie zasiada partia uznająca się za chłopską, która powinna bronić polskiego rolnika. Mam tu na myśli PSL. Ci faryzeusze przez lata służyli skrajnej lewicy, a teraz nagle stali się liberałami. Jak tak można?!  To oni, PSL-owcy, ponoszą pełną odpowiedzialność za stan polskiego rolnictwa. Witos się w grobie przewraca co oni zrobili z polskim rolnikiem. Czy jest do przyjęcia, aby polski minister rolnictwa, Marek Sawicki z PSL-u właśnie, głosował przeciwko równym dopłatom do rolnictwa w całej Unii Europejskiej? Zgodził się on na to, aby Niemcy, Holendrzy czy Anglicy, mieli kilkakrotnie większe dopłaty niż rolnik z Polski! Jaki on ma w tym interes, żeby tak dobijać polskiego rolnika? Wszyscy Ci , którzy do tej pory rządzili w Polsce, również Ci dranie z PSL-u, oddali w obce ręce banki, przetwórstwa rolno-spożywcze, zakłady chemiczne, fabryki maszyn rolniczych, zlikwidowali fabrykę traktorów. Co to były za rządy? To jest właśnie przyczyna biedy polskiego rolnika. My nie pozwolimy aby oddali lub sprzedali, albo nawet wyłączyli z produkcji przez zalesienie lub zaugorzenie nasze dobro najcenniejsze. Dobro, za które pokolenia patriotów przelewały krew - naszą polską ziemię. Tego bardzo złego stanu polskiego rolnika żadna ekipa, która do tej pory rządziła, nie zmieni na lepsze. Oni dbają o własne interesy. To na nas spada odpowiedzialność wzięcia w obronę polskiego rolnika i zapewnienia mu godnych warunków do pracy i do życia.
Wiem, że naszych kandydatów z Polskiej Partii Pracy - Sierpień 80 życie nauczyło mocno stąpać po ziemi, trzeźwo patrzeć na życie i ludzkie problemy, rozumieć biedę, bezradność i cierpienie. Obrona godności człowieka i wartości rodziny jest i będzie najważniejszym celem naszych działań, Naród musi zaufać nam, partii bez obciążeń przeszłości. Partii, która wyrosła z prawdziwych patriotów i obrońców ludzi oraz ich ciężkiej i uczciwej pracy. Polska pod naszymi rządami będzie krajem dostatnim i sprawiedliwym.
Moje motto życiowe : " Człowiek jest tyle wart ile uczynił dla innych"
RODACY GŁOSUJCIE NA POLSKĄ PARTIĘ PRACY - SIERPIEŃ 80

Wybory