Dziś jest: 20 maja 2018

Piotr Marek Nowicki

Piotr Marek Nowicki
Województwo mazowieckie, Okręg wyborczy nr 16
nr 6 na liście
Piotr Nowicki lat 38. Od urodzenia jestem związany z Płockiem. Tu się urodziłem, wychowałem, mieszkam i pracuję. 18 lat temu podjąłem decyzję o pracy w ówczesnej Petrochemii Płock, a konkretnie w jej części produkcyjnej.
Od poczatku mojej pracy zawodowej zwiazany jestem z ruchem zwiazkowym. Brałem udział w uzgadnianiu i negocjacjach wielu dokumetów gwarantujacych poprawę warunków pracy i płacy pracowników najwiekszego kombinatu naftowego w Polsce. Lata doswiadczeń utwierdziły mnie w przekonaniu, że rola zwiazkow zawodowych w polskich przedsiębiorstwach słabnie z roku na rok. Rosnące w siłę lobby pracodawcze co chwila forsuje kolejne zmiany Kodeksu Pracy. Nieprzystajaca do rzeczywistosci ustawa o zwiazkach zawodowych również wymaga zmian, ale musi to sie odbyć pod kontrolą ludzi pracy ponieważ wprowadzanie w życie  takich dokumentów skutkuje często nieowracalnymi konsekwencjami.
Przez te wszystkie lata obserwowalem przemiany zachodzace zarówno w moim zakładzie pracy jaki i w miescie oraz regionie. Uważam, że ziemia mazowiecka została zaszufladkowana pod hasłem tylko jednego miasta. Zapomiano nieco o takich miastach jak Płock, Ciechanów, Radom czy Siedlce. Nie wszystko niestety można załatwić poprzez samorzady. Ożywienie regionu mazowieckiego na terenach tych miast i w najbliższym ich sąsiedztwie musi nastapić centralnie od najwyższych organów państwowych.
Temat z którym zderzamy się niemal codziennie wszyscy to system emerytalny i rentowy. Zbiurokratyzowany do granic mozliwości ZUS nie jest żadnym gwarantem stabilności wypłat za kilkanaście lat. Hasłowo dotykając powyższych tematów zaprezentowałem obszary w jakich chciałbym pracować na rzecz Polski w ławach poselskich w najbliższej kadencji sejmu.
 

Wybory