Dziś jest: 20 maja 2018

Dariusz Osiecki

Dariusz Osiecki
Województwo mazowieckie, Okręg wyborczy nr 18
nr 4 na liście

Magister ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. Podyplomowe studia na Uniwersytecie w Białymstoku Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw ? od 2003 roku posiadam Certyfikat do usługowego prowadzenia Ksiąg Rachunkowych. Skończyłem też prestiżowe studia Podyplomowe na SGH w Warszawie

 Zarządzanie Wartością Firmy. Jestem przedsiębiorcą prowadzę własną działalność gospodarczą w ramach której prowadzę Biuro Rachunkowo Finansowe. Zajmuję się doradztwem w zakresie finansów przedsiębiorstw. Posiadam rozległą wiedzę z zakresu sytemu podatkowego w Polsce.

Uważam, że warto jest propagować szeroko pojętą kulturę ponieważ wysoki poziom kultury świadczy o poziomie rozwoju danego narodu. Jestem członkiem Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury w Urlach.

Żona Agnieszka Osiecka, 3 dzieci. Mieszkam w Urlach w niewielkiej miejscowości pod Warszawą.

Dlaczego postanowiłem wziąć udział w Wyborach? Szczerze nawet o tym nie myślałem. Zadzwonił telefon i ktoś z moich znajomych zapytał się mnie: ?Czy jesteś zadowolony z tego co się dzieje w Polsce??  Zastanowiłem się i odpowiedziałem?Nie jestem?

W takim razie mam dla Ciebie propozycję: ?Jesteś człowiekiem poważnym, mądrym i cieszącym się dobrą opinią ? Startuj w wyborach do Sejmu? Usłyszałem i zarazem oniemiałem po raz drugi.
"Wiesz nigdy nie myślałem o tym a poza tym politycy nie cieszą się zbyt dobrą opinią w społeczeństwie" Odpowiedziałem.
"Właśnie dlatego powinieneś startować. Czas na zmiany, już czas aby do sejmu zostali wybrani ludzie, którzy są godni zaufania, są mądrzy i którzy mogą przywrócić dobry wizerunek posła, ludzie  którzy mogą coś dobrego zrobić dla nas wszystkich." Usłyszałem.

Długo zastanawiałem się nad tymi słowami.

Tutaj się urodziłem, mieszkam, mam rodzinę i dzieci, tutaj pracuję i nie chcę nigdzie wyjeżdżać "za pracą czy jak kiedyś mówiono za chlebem".
Chciałbym, żyć w kraju, w którym nie marnuje się potencjału młodych ludzi, którzy tutaj się nauczyli "zawodu" i nie muszą wyjeżdżać za granicę po to aby tam pracować i zarabiać "na życie".
Chciałbym żyć w kraju gdzie istnieje tak zwana sprawiedliwość społeczna rozumiana w ten sposób, że każdemu tyle ile sam dał z siebie i zapracował w uczciwy sposób na te dobra, które posiada.
W kraju gdzie Państwo daje warunki do tego by móc godnie, żyć, rozwijać się i pracować. W kraju, w którym wymiar sprawiedliwości sprawnie działa i sądzi tych, którzy twierdzą, ze "pierwszy milion trzeba ukraść."
W kraju gdzie nie ma takich absurdów, ze konstytucyjnie każdy ma zagwarantowane prawo do bezpłatnej służby zdrowia a w rzeczywistości wszyscy wiemy jak jest.
Tu jest moje miejsce i tu jest mój kraj, moja ojczyzna.
Każdy, komu zależy na tym aby "działo się dobrze" zdaje sobie sprawę z tego, że aby tak było muszą rosnąć nowe pokolenia, które są co raz bardziej wyedukowane. Tak jak każdy rodzic czy to matka, czy ojciec chce aby ich dzieci "miały w życiu" lepiej niż oni sami i były mądrzejsze niż oni sami, tak powinniśmy sobie zdawać z tego sprawę, że do tego potrzebny jest bezpłatny dostęp do szkolnictwa i nie tylko do tego podstawowego czy też średniego ale przede wszystkim do tego wyższego.

Wiem, że to o czym piszę może wydawać się śmieszne w dzisiejszym świecie ale warto czasem marzyć bo marzenia się spełniają.

Dlaczego akurat z list Polskiej Partii Pracy?

Ponieważ w wielu wypadkach myślę podobnie ale przede wszystkim ta partia nie jest odpowiedzialna za taki stan rzeczy jaki mamy obecnie w Polsce. Wszystkie inne partie już rządziły w naszym kraju i są odpowiedzialne za to, że nam wszystkim coraz gorzej żyje się a państwo polskie jest coraz bardziej zadłużone.

Pamiętajmy, że długi które są zaciągane przez tych którzy obecnie rządzą będą spłacane przez nas i nasze dzieci. Nie możemy do tego doprowadzić !!!
Właśnie dlatego podjąłem decyzję o wystartowaniu w wyborach i dlatego proszę o Państwa głosy.

Dziękuję tym wszystkim, którzy mi zaufają a tych wszystkich, którzy jeszcze się nie przekonali do tego, ze warto na mnie głosować odsyłam do swojego bloga www.dariuszosiecki.blog.onet.pl gdzie w następnych wpisach będę próbował o tym przekonać.

Jeszcze raz pozdrawiam

I dziękuję za poparcie
Dariusz Osiecki

Wybory