Dziś jest: 24 maja 2018

Magdalena Anna Janiszewska

Magdalena Anna  Janiszewska
Województwo mazowieckie, Okręg wyborczy nr 19
nr 1 na liście

Magdalena Janiszewska lat 25.

Szkołę wyższą ukończyłam w październiku 2009 roku na kierunku Politologia, specjalizacja Stosunki Międzynarodowe otrzymując tytuł magistra, następnie kontynuując naukę otrzymałam dyplom studiów podyplomowych na kierunku Zamówienia Publiczne.

W roku 2005 dołączyłam do Partii Zielonych włączając się w akcje mające na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie ekologii.

Od niespełna roku koordynuje pracami Polskiej Partii Pracy - Sierpień 80 w województwie mazowieckim, organizując akcje przciwko łamaniu praw pracowniczych oraz prywatyzacji służby zdrowia.

Urodziłam sie i mieszkam w Warszawie. Wychowowując się tu, ucząc i żyjąc proznałam bardzo dobrze problemy z jakimi zmaga się miasto i ludzie w nim mieszkający. Bez wątpienia stolica jest miastem kontrastów, gdzie z jednej strony widzimy wyrastające biurowce, ogromny kapitał jaki jest inwestowny, z drugiej zaś młodzież która przyjeżdza tu z nadzieją nowego lepszego życia zderzając się z zastraszjącymi cenami najmu, jedzenia, egzystencji. Młode małżeństwa starające sie przeżyć z miesiąca na miesiąc, spłacając raty kredytu w strachu przed utratą pracy, a kończąc na emerytach, którzy własnymi rękami odbudowywali nasze piękne miasto, w zamian dostając teraz emerytury, które nie pozwalają na wykupienie podstawowych leków. To właśnie tych ludzi chciałabym reprezentować w parlamencie, starając na straży ich interesów.

Wywiad w Polskim Radio - 27.09.2011 - Oni się kłócą, my nie tracimy nadziei

Ankieta - Mam prawo wiedzieć

 

 

Wybory