Dziś jest: 24 maja 2018

Ryszard Stanisław Michalak

Ryszard Stanisław Michalak
Województwo dolnośląskie, Okręg wyborczy nr 2
nr 3 na liście

Urodziłem się w Wałbrzychu 28 kwietnia 1953 roku. Cykl edukacji zakończyłem w 1979 roku uzyskując tytuł inżyniera-mechanika na Politechnice Wrocławskiej.

W latach od 1973 do 1990 pracowałem w Przedsiębiorstwie Transportowym "TRANSLEN" w Wałbrzychu, gdzie przez ostatnie 6 lat pracy w tym przedsiębiorstwie zajmowałem stanowisko dyrektora. Zarządzałem firmą zatrudniającą blisko 200 osób.

Od 1991 roku zostałem przedsiębiorcą pracującym na własny rachunek. Pole działania to handel artykułami rybnymi, a także produkcją odzieży ochronnej. Dość szybko udało mi się stworzyć miejsca pracy dla około 30 osób. Swoje doświadczenia na polu gospodarczym, finansowym i zarządzania powiększyłem w 1996 roku także o doradztwo w zakresie ubezpieczeń majątkowych i życiowych.

Stan cywilny: żonaty i obecnie szczęśliwy podwójny dziadek jednorocznego Tomka i Leny.

Zainteresowania: sport (amatorskie uprawianie gier zespołowych), czytanie książek, propagowanie zdrowej żywności i leczenie metodami niekonwencjonalnymi.

Udział w życiu społecznym poprzez prace w Stowarzyszeniu "Nowoczesny Wałbrzych" (członek założyciel), a także w Stowarzyszeniu Współpracy Polska Wschód.

Orientacje polityczne lewicowe z dużą wrażliwością na niesprawiedliwość społeczną.

Bogaty w doświadczenia życiowe i na polu gospodarczym mam pomysł na ratowanie Wałbrzycha oraz bezpieczny rozwój kraju uwzględniający w pierwszej kolejności potrzeby ludzi pracy.

Wybory