Dziś jest: 20 maja 2018

Robert Tomasz Kowalczyk

Robert Tomasz Kowalczyk
Województwo mazowieckie, Okręg wyborczy nr 20
nr 6 na liście

Przedsiębiorca z potrzeby pracy, prawnik z potrzeby działalności społecznej, pisarz z zamiłowania.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studia podyplomowe w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka współpracującej z PAN. Obecnie na Polskiej Akademii Nauk, zajmuje się przygotowaniem pracy doktorskiej z zakresu ochrony praw człowieka.

Od 1990 roku czynnie biorący udział w życiu gospodarczym nowej Polski. Zasiada w organach spółek kapitałowych. Współzałożyciel i prezes Polskiej Fundacji Zdrowe Prawo. Popularyzuje poprzez wykłady i artykuły, prawa człowieka, prawo cywilne, historię prawa i prawo pracy.

Jako pisarz  pod pseudonimem Robert T. Preys, zadebiutował powieścią "Orędzie", która w ciągu jednego roku została dwukrotnie wydana. Jego powieści z gatunku literatury sensacyjno- przygodowej cieszą się coraz większym uznaniem wśród czytelników, czego dowodem jest rosnąca popularność książki "Tajemnice Sahary". Pisze o sprawach świata w sposób jasny, ciekawy i fascynujący.

Urodził się w 1967 r w Wołominie. W latach młodzieńczych mocno związany ze Związkiem Harcerstwa Polskiego. Obecnie mąż i dumny ojciec trzech córek.

Autorytety: Jan Paweł II, Baden Powell i Maksymilian Maria Kolbe.

Motto życiowe: "Żyj tak, jakbyś miał jutro umrzeć, planuj tak, jakbyś miał żyć wiecznie". 

Kandydat na stronie MyWolomin - Moje Miasto

Wybory