Warszawa - 17.09.11 - Kongres Kobiet

17.09.2011

Wiceprzewodnicząca Polskiej Partii Pracy - Sierpień 80 jest dumna z tego, że reprezentuje w wyborach do Sejmu komitet wyborczy, który ma na swoich listach największą ilość kobiet spośród wszystkich uczestników tegorocznych wyborów. Komitet Wyborczy Polskiej Partii Pracy - Sierpień 80 wystawi do Sejmu we wszystkich okręgach wyborczych w całym kraju 776 kandydatów. Blisko połowa, bo aż 48,4 proc. to kobiety (ustawowe minimum to 35 proc.). Pod tym względem partia zdeklasowała inne komitety wyborcze.- Mamy najwięcej kobiet na listach. Mało tego, prawie jedna trzecia z nich to kandydatki młode, do 29 roku życia. I co ważne, nie są one ozdobami naszych list, ale zajmują czołowe miejsca  - podkreślała na konferencji prasowej w Warszawie, Elżbieta Fornalczyk. Ona sama jest liderką listy PPP - Sierpień 80 w okręgu katowickim.

- W Warszawie z politycznymi tuzami zmierzy się nasza 25-letnia kandydatka Magdalena Janiszewska. Ta młoda kobieta będzie walczyć o mandat poselski z premierem Donaldem Tuskiem i byłym szefem rządu Jarosławem Kaczyńskim oraz z tak wyrobionymi politykami, jak Ryszard Kalisz, Paweł Poncyliusz czy pochodzący z Lubelszczyzny Janusz Palikot. Jak widać, żadna z największych partii nie wpuściła na czoło swych stołecznych list kobiety  - zauważyła wiceprzewodnicząca Polskiej Partii Pracy.

Z listy numer 6 / Polska Partia Pracy - Sierpień 80 / kandyduje wiele znanych w środowiskach lokalnych liderek. To m.in. Tatiana Michalik ? szefowa Stowarzyszenia Byłych Pracowników Sieci Handlowych "Sieciowcy", Katarzyna Śniadecka - przewodnicząca Polskiej Partii Ekologicznej-Zieloni, Renata Szyszka - delegatka załogi radomskiej Fabryki Łączników do Rady Nadzorczej i działaczka WZZ "Sierpień 80", a także cytowana wcześniej Elżbieta Fornalczyk  - przywódczyni pierwszego w Polsce strajku w hipermarkecie, uczestniczka I Kongresu Kobiet, który wysunął postulat parytetów wyborczych.

PPP - Sierpień 80 opowiada się za równą rolą kobiet i mężczyzn w życiu społeczno-politycznym. Na sobotniej konferencji prasowej kandydatki PPP - Sierpień 80 do Sejmu zadeklarowały, że w przyszłym Sejmie uczynią wszystko, by zlikwidować dysproporcje płacowe w zarobkach ze względu na płeć i wcielić w życie hasło  "równa praca - równa płaca ". Obecnie kobiety w Polsce zarabiają aż o 23 procent mniej, niż mężczyźni na tych samych stanowiskach.

Kandydujące z list Polskiej Partii Pracy - Sierpień 80 do Sejmu kobiety będą uczestniczą w rozpoczętym dziś w Warszawie III Kongresie Kobiet. Hasło tegorocznego spotkania Pań, to "Kobiety dla Polski. Polska dla kobiet".  - My, kandydatki Polskiej Partii Pracy chcemy działać w Sejmie dla kobiet i dla Polski - stwierdziła wiceprzewodnicząca Polskiej Partii Pracy - Sierpień 80, Elżbieta Fornalczyk.

 

Warszawa 17 września 2011

Wybory