Żadnych zwolnień w Polfie !!!

02.03.2012

ŻADNYCH ZWOLNIEŃ W POLFIE!!!

Zlikwidowali „Kasprzaka”, zlikwidowali FSO, zarżnęli zakłady w URSUSie, zwolnili większość pracowników Huty Warszawa. Teraz ten sam los chcą zgotować pracownikom Polfy. W imię miliardowych zysków rozdzielanych w radach nadzorczych i na najwyższych szczeblach władzy chcą pozbawić 1200 pracowników Polfy chleba dla nich i ich rodzin.

 

W procesie złodziejskiej prywatyzacji nie wzięto pod uwagę żadnych postulatów załogi. W miejsce jednego z ostatnich wielkich zakładów przemysłowych Warszawy mają powstać apartamenty i biurowce. Taka polityka rządowa i władz spółki jest sprzeczna z interesami większości społeczeństwa.

 

Dlatego nie pozwolimy na jakiekolwiek zwolnienia maskowane pod nazwą „restrukturyzacji”, ponieważ taki los może wkrótce spotkać każdego z nas.

 

Polska Partia Pracy - „Sierpień 80” jako jedyne ugrupowanie nie zajmuje się losem Polaków tylko w trakcie kampanii wyborczej, dlatego domagamy się powstrzymania przejęcia Polfy przez kapitał, który kieruje się tylko własnymi zyskami, mając za nic pracowników.

 

Prywatyzacja oraz zamykanie publicznych przedsiębiorstw, placówek oświatowych i placówek publicznej opieki zdrowotnej jest kontynuacją neoliberalnej, krótkowzrocznej polityki chwilowych zysków, bez patrzenia na konsekwencje jakie społeczeństwu te decyzje przynoszą teraz i w przyszłości. Polska Partia Pracy zawsze sprzeciwia się tego typu rozwiązaniom.

 

DOŚĆ ZWOLNIEŃ I ZŁODZIEJSKIEJ PRYWATYZACJI!!!

 

Polska Partia Pracy Sierpień 80,   działacze z Warszawy

 

Wybory