Bochniarzowqa z Leviatana to nie pracodawca, ale zleceniodawca!

23.07.2012

 

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" szkodzi! Ta organizacja kierowana przez Henrykę Bochniarz działa na szkodę pracowników, finansów publicznych i systemu emerytalnego. Bo promuje umowy śmieciowe i jeszcze chce zniesienia ograniczeń zatrudniania na podstawie tych cywilnoprawnych form. Pracodawcy ciągają na smyczy polski rząd. Dlatego ten nie robi nic z patologiami śmieciowego zatrudnienia - wskazywaliśmy w Olsztynie.

PKPP "Lewiatan" wysunęło publiczne żądanie zniesienia ograniczeń zatrudniania na umowach zlecenie, umowach o dzieło, kontraktach czy fikcyjnym samozatrudnieniu. Ale po co? Już teraz można to robić swobodnie. Nie ma nic prostszego, jak pominięcie stosunku pracy i zamiast umowy o pracę, wciśnięcie zatrudnianej przez siebie osobie śmieciówki.

Żądanie organizacji, którą kieruje wpływowa Henryka Bochniarz, stanowczo powiększy patologię śmieciowego zatrudnienia. To powrót do średniowiecznych stosunków społecznych. Marzeniem Bochniarzowej jest widać, by pracownik był niewolnikiem. Nie ma to jak zatrudnianie bez konieczności zapewniania praw, prawda? Prawo do urlopu, zwolnienia chorobowego, płacy minimalnej czy zrzeszania się w związkach zawodowych - ma iść w odstawkę. "Lewiatanowi" marzy się ludzka praca za miskę ryżu. Bez składek emerytalnych i chorobowych. Bo po co...?!

"Lewiatan" powinien z miejsca zmienić swoją nazwę. Z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych na Polska Konfederacja Zleceniodawców Prywatnych. Ta organizacja nie dopuszcza do swej świadomości faktu, że szkodzi tym uczciwym pracodawcom, którzy zatrudniają swoich pracowników na umowach o pracę. Szkodzi, bo uczciwi pracodawcy nie mają większych szans w finansowej konkurencji z cwaniaczkami wpychającymi ludzi na śmieciowe warunki pracy.

W Olsztynie pod Warmińsko-Mazurskim Związkiem Pracodawców Prywatnych, wchodzącym w skład "Lewiatana" zorganizowaliśmy happening. Facjata Donalda Tuska naklejona na pluszowego pieska, trzymanego na smyczy przez lalkę z wizerunkiem H. Bochniarz najlepiej ukazuje kto kieruje polskim rządem. I dlaczego pomimo obietnicy złożonej ludziom młodym we wrześniu 2011 r. Platforma Obywatelska do dziś nie zrobiła porządku.

"Lewiatan" i PO, czyli Bochniarz i Tusk prowadzą wspólną politykę. To polityka środkowego palca adresowana do ludzi młodych, którzy harują na niestabilnych warunkach i są wyzyskiwani. Donald Tusk, gdzie twój mózg? - głosi jedno z haseł protestów społecznych. Czy za myślenie u premiera odpowiada już szefowa pracodawców (pardon, zleceniodawców)?

Wybory