Happening przeciwko pazerności, aferom i nepotyzmowi polityków

22.08.2012

 

Po apelu do młodzieżówek partii politycznych oraz do młodego pokolenia, teraz osoby młode zrzeszone w Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80 zorganizują happening przeciwko starym politykom i ich egoistycznej polityce. - Oni zapuścili korzenie w parlamentarnych ławach i w ministerialnych fotelach. Są tam od 20 lat i przez ten czas nie zrobili nic dla perspektyw naszego społeczeństwa. Ich czas się już skończył! Cytując klasyka można im już powiedzieć: "Wam kury prowadzać szczać, a nie politykę robić"! - cytuje Patryk Kosela, rzecznik PPP-Sierpień 80.

Happening odbędzie się jutro / czwartek, 23 sierpnia / o godz. 13:00 przed Urzędem Wojewódzkim w Opolu przy ul. Piastowskiej 14.

Jak zapowiadają jego organizatorzy, problem zostanie pokazany w sposób kontrowersyjny, dosadny i obrazkowy. - Problem chciwości i pazerności, nepotyzmu czy afer to jedno. Ale ważniejsze dla nas jest to, że oni czerpiąc ile wlezie z nadużywania swoich stanowisk, nie rozwiązują najważniejszych problemów dla nas, młodego pokolenia - mówi Patryk Kosela.

I wskazuje, że młodzi Polacy mają już dość klasyfikowania ich na czele europejskich statystyk w braku perspektyw. Chodzi o dane ośrodków Unii Europejskiej, według których Polska przoduje w zatrudnianiu na umowach śmieciowych (27 proc. przy dwukrotnie niższej średniej unijnej 14 proc.). Problem ten dotyka u nas w szczególności ludzi młodych. Polacy przed 30. rokiem życia w 65 przypadkach na 100 nie mają umowy o pracę. Z kolei ci, którzy podejmują pierwszą pracę i nie mają 24 lat, w 85 proc. nie mają stałej umowy. Podobnie jest z tematem konieczności mieszkania osób w wieku 25-34 z rodzicami (dotyczy to 41 proc. młodych Polaków przy 28 proc. średniej unijnej).

- My, młodzi mamy dość tego, że stare polityczne wygi okłamują nas przy każdej kampanii wyborczej, a później prowadzą względem nas politykę środkowego palca. Czyli taką, że swoje obietnice, a nasze problemy mają w czterech literach i nimi się do nas obracają - ocenia mocno rzecznik prasowy Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80.

Ugrupowania w dalszym ciągu podtrzymuje apel do młodzieżówek innych partii, by osoby w nich zrzeszone nie dały się wysługiwać politycznym starcom. - Sami widzicie, że ci, za którymi nosicie teczki, latają po świecie po różnych bzdurnych, lecz drogich konferencjach, jak ta ostatnia w Paryżu dotycząca możliwości zamieszkania na Marsie. I zauważacie, że płacimy za to podwójnie. Jeden im to fundując, a drugi, że likwidują nam ulgi podatkowe, jak ta na Internet. Władza bowiem kosztuje... Tylko dlaczego my mamy płacić za nią i jeszcze za kryzysy finansowe, które ona wywołuje? Mało nam kryzysu we własnych portfelach? - pyta Kosela.

Akcja w Opolu stanowić będzie zapowiedź ogólnopolskiej kampanii pt. "Nie będziemy płacić za wasz kryzys!", która ruszy we wrześniu. Skierowana będzie przeciwko zapowiedziom rządu, że w związku z kolejną falą kryzysu, społeczeństwo będzie musiało jeszcze bardziej zacisnąć pasa.

 

PATRYK KOSELA
Rzecznik prasowy
Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80

Wybory