Radom - Stop umowom śmieciowym

04.09.2012

 

Dokładnie rok temu trwała kampania wyborcza. To w czasie jej trwania wszystkie zasiadające dziś w parlamencie partie polityczne obiecywały młodym Polakom zrobienie porządku z umowami śmieciowymi w zatrudnieniu. Zapowiedzi te płynęły także z ust Donalda Tuska. Dlatego w rok od tamtych obietnic, w środę / 5 września / młodzi związkowcy WZZ "Sierpień 80" i działacze Polskiej Partii Pracy upomną się o te niezrealizowane dotąd obietnice pod biurem poselskim Ewy Kopacz w Radomiu przy ul. St. Zbrowskiego 14. Początek akcji o godz. 12:00.

- To będzie protest przeciwko obecnym elitom politycznym, które nic dla nas, ludzi młodych nie zrobili. Rok temu obiecywali nam, że zrobią porządek ze śmieciówkami. Okazało się, że był to tylko wyborczy blef - twierdzi Patryk Kosela, rzecznik prasowy Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" i Polskiej Partii Pracy.

Organizatorzy akcji podkreślają, że nie potrzebują takich elit politycznych, które działają przeciwko perspektywom dla młodych. Dlatego w czasie radomskiej akcji wyślą znanych polityków w niebo. Ma to być nawiązanie do głośnego ostatnio wyjazdu kilku posłów na konferencję w Paryżu, której tematyka dotyczyła możliwości zamieszkania na Marsie.

- Za tamtą bzdurną konferencję zapłacili wszyscy podatnicy. Zapłacić to my możemy, ale za bilet w jedną stronę dla wszystkich obłudnych posłów, senatorów i ministrów - mówi rzecznik. - A gdy ich już tam  do diabła poślemy, zrobimy wreszcie porządek z umowami śmieciowymi i innymi naprawdę ważnymi dla naszego pokolenia sprawami - dodaje.

Zdaniem związkowców, niegdyś palono budynki partii. Dziś politycy powinni spalić się sami - ze wstydu za spychanie pracowników w niewolnicze umowy śmieciowe. Umowy te pozbawiają pracujących na ich podstawie wszelkich praw pracowniczych, jak tych do: urlopu, zwolnienia chorobowego i macierzyńskiego, płacy minimalnej, norm czasu pracy czy możliwości odwołania się do Sądu Pracy. Ponadto, szkodzą systemowi emerytalnemu i okradają finanse publiczne państwa, gdyż są gorzej oskładkowane i opodatkowane.

- Zdajemy sobie sprawę, że polityków Platformy Obywatelskiej nasz los nie rusza. Oni pousadzali swoje rodziny i przyjaciół na intratnych stanowiskach. Stać ich na zakup mieszkań, a samochody dostają darmo, jak syn premiera od szefa Amber Gold. Dlatego tym ludziom mówimy "dość!". Teraz nasz czas, teraz nasza kolej - postuluje Kosela.

Inicjatorzy kampanii "STOP umowom śmieciowym!" promują także stronę internetową >> www.terazkmy.pl tworzoną przez ludzi młodych dla ludzi młodych. Ukazane są na nich przykłady chciwości i pazerności władzy.

Wybory