Trutka na szczury od premiera. Kogo na życie nie stać niech umiera

10.09.2012

Platforma Obywatelska w następnej kampanii wyborczej, zamiast rozdawać bzdetne gadżety wyborcze (baloniki, długopisy, itp.), rozdawać powinna trutkę na szczury. To do zażycia dla tych, których nie stać na politykę PO zabierania najbiedniejszym i dawania najbogatszym. O tym mówiliśmy podczas akcji przeciwko umowom śmieciowym w Białymstoku. Była to 16. akcja. Byliśmy w każdym województwie kraju!

Przed białostockim Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym protestowaliśmy przeciwko umowom śmieciowym i śmieciowej polityce rządu. Śmieciowej, bo "Warszawka" społeczeństwo ma za śmieci.

Widać to, a raczej słychać było na antenie Radia Białystok. W porannej debacie z rzecznikiem prasowym Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80, Patrykiem Koselą, szef podlaskiej Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", Wojciech Winogrodzki powiedział m.in., że klient wchodząc do hipermarketu chce, by kasjerka zarabiała jedynie na miskę ryżu, bo dzięki temu on ma cukier tańszy. To właśnie sedno polityki napuszczania społeczeństwa i jego grup na siebie. Źli są biedni, jeszcze gorsi są górnicy. Taka polityka trwa od lat. Chleba z niej nie ma. Pracy też nie. Są za to umowy śmieciowe i niewolnicze stosunki pracy.

Po proteście przed białostockim szpitalem, pojechaliśmy pod filharmonię. Tam o godzinie 15:00 zjawił się prezydent Bronisław Komorowski. Chcieliśmy porozmawiać z nim o umowach śmieciowych i poznać jego zdanie na ten temat. Nie udało się. Najpierw wylegitymowała nas policja, następnie drogę odcięli funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Nie ma żadnej wątpliwości, że dialog w Polsce nie żyje. Tu jest prawo dżungli. Wygrywa ten, kto silniejszy, mocniejszy, potężniejszy.

Białystok był szesnastym miastem, w którym przeprowadzono kampanię "STOP umowom śmieciowym!". Byliśmy z nią w każdym województwie. Kampania trwa od 3 lipca. Będzie poszerzone o nowe problemy i kontynuowana pod hasłem "NIE będziemy płacić za wasz kryzys!" już od 24 września.

Do tego czasu polecamy odwiedzanie strony internetowej >> www.terazkmy.pl która jest tworzona przez ludzi młodych dla ludzi młodych. Opowiada o chciwości, pazerności, hipokryzji, zakłamaniu, obłudzie władzy. I o kulisach tej władzy.

TVP     Radio Białystok  Polskie Radio Białystok  Radio Białystok  poranny.pl    wpolczesna.pl  wspolczesna.pl  

Wybory