KIELCE: Za kryzys niech płacą winowajcy, nie społeczeństwo!

25.09.2012

W poniedziałek 24 września w Kielcach wznowiono ogólnopolską kampanię Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80” i Polskiej Partii Pracy pod hasłem „Nie będziemy płacić za wasz kryzys!”. Przypomnijmy, została ona zainaugurowana pod koniec sierpnia protestem przed Urzędem Wojewódzkim w Opolu.

W Kielcach uznaliśmy za niepokojące zapowiedzi rządu o konieczności jeszcze bardziej zaciskania pasa, cięciu wydatków na cele społeczne i pełnej partycypacji obywateli w zwalczaniu skutków kryzysu. Bo to nie nasz kryzys! Nie społeczeństwo, a nieudolni politycy i kombinująca finansjera go wywołała. Dlaczego więc kto inny ma za to płacić? To tak, jakby ktoś poszedł do restauracji, najadł się wspaniałościami do syta, a rachunek dał do uregulowania pierwszej przypadkowo napotkanej osobie...

Miejsce kieleckiej akcji nie było przypadkowe – biuro świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej. Protestowaliśmy przed nim z transparentami i symbolem umów śmieciowych – miskami z ryżem. Dla kontrastu było też sushi. To symbol ich rozpasania i przywilejów władzy. Bo kiedy społeczeństwu grozi się kryzysem i odbiera kolejne zdobycze socjalne, politycy rosną w piórka. Rosną im też brzuchy i konta bankowe. W lipcu przyznali sobie 500-złotowe podwyżki, teraz kupują sobie nowe telewizory do pokoi w hotelu sejmowym za ćwierć miliona złotych. Kryzys? Jaki kryzys?!

Nasze działania cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców Kielc. Właśnie podczas takich spotkań z ludźmi można poznać prawdziwe nastroje społeczne i poparcie dla rządu. To zdecydowanie lepszy miernik, niż sondaże opinii publicznej. Niechęć do osoby i polityki społecznej jest w Polsce duża. I rośnie. 

ntvkielce.pl   gazeta.pl   echodnia.eu

Wybory