Warszawa: Protest diagnostów laboratoryjnych

17.04.2013

Dnia 16.04.2013 przed Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie odbyła się pikieta diagnostów laboratoryjnych zrzeszonych w Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych. Protest skierowany był przeciwko projektowi ustawy o zmianach w Prawie o Szkolnictwie Wyższym. Wg. diagnostów zmiany przyczynią się do pogorszenia jakości ich szkolenia oraz ich sytuacji zawodowej. Zaszkodzić mogą one też pacjentom.

W proteście wzięło udział ponad 100 głównie młodych osób z całej Polski. W akcji wzięli też udział przedstawiciele środowisk akademickich, sekcji oświatowej NSZZ "Solidarność" oraz działacze WZZ "Sierpień 80" Konfederacja i Organizacji Młodzieżowej Polskiej Partii Pracy którzy rozdawali ulotki "Nie będziemy płacić za wasz kryzys" oraz "Koniec obniżania jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym!".

Pikieta przebiegała spokojnie, uczestnicy skandowali: "Quo Vadis minister Kudrycka?", "Jakość badania to kwestia nauczania" , "Jakość kształcenia podstawą wyleczenia", "Ta ustawa to nie zabawa ona uderza w nasze prawa".
Nikt z przedstawicieli ministerstwa nie wyszedł do protestujących. Delegacja diagnostów złożyła w budynku ministerstwa petycję którą można przeczytać na stronie www.kidl.org.pl .

Wybory