Dieta cud Tuska

03.06.2013

Dieta

Tusk wymyślił najlepszą dietę odchudzającą dla polskiego społeczeństwa. Wskaźniki otyłości Polaków rosną, a trzeba jakoś poprawić statystyki, prawda? I tu objawia się geniusz Tuska. Powinien zostać nagrodzony przez Światową Organizację Zdrowia. Jesteśmy otyli, bo za dużo jemy! Zatem trzeba prowadzić antypolitykę społeczną i ograniczać zarobki by mniej jeść. Wprowadzić nisko oskładkowane umowy śmieciowe, by zmniejszyć wpływy do ZUS i tym samym zmniejszyć emerytury, a także wydłużyć wiek emerytalny. W końcu otyli starsi ludzie popadają w różne przewlekłe choroby cywilizacyjne, takie jak na przykład cukrzyca. Brak otyłości rozwiąże problem. A temu służy praca. Najlepiej do śmierci.

 

Jedz mniej, albo wcale

Dieta cud Tuska jest niesamowicie efektywna. Już 2,5 miliona ludzi w Polsce głoduje, a jeszcze rok temu były to 300 tys. mniej. Jak widać 5 lat rządów tego geniusza przynosi przerażające efekty. W kraju, w którym problem głodu nie istniał, bądź był marginalny, teraz głoduje 2,5 miliona ludzi. Za rządów Donalda T. szczuplejemy w zastraszającym tempie. Trzeba jeszcze dodać, że ten dziki wzrost ubóstwa dotyczy w ogromnej mierze dzieci. Zeszłoroczny raport Głównego Urzędu Statystycznego mówi o tym, że w Polsce głoduje co trzecie dziecko! Afryka! Kraj szczupłych ludzi. Jak tak dalej pójdzie zostaniemy najszczuplejszym społeczeństwem w Europie, a może i na świecie. A wszystko dzięki neoliberalizmowi Platformy Obywatelskiej.

 

Nie choruj

Na spadek zachorowań z powodu otyłości rząd szykuje się już dzisiaj! Już teraz Polacy mają ograniczony dostęp do 200 świadczeń medycznych. Ale sytuacja szybko się zmieni. Przecież nie będziemy już grubi. Po co nam zatem publiczna, bezpłatna i łatwo dostępna służba zdrowia? Sprywatyzujemy ją, wprowadzimy opłaty, a kolejki same znikną! Przy okazji zlikwidujemy „niepotrzebne” szpitale. W końcu już i tak nie będziemy chorować! Do efektów diety cud już dzisiaj rząd zaczął się przygotowywać. Likwiduje się placówki służby zdrowia, zwalnia lekarzy i pielęgniarki. Po co nam tylu specjalistów, jak nie będzie wystarczającej liczby pacjentów? Do służby zdrowia wprowadza się wyniszczającą konkurencje. Zamiast współpracy i kooperacji lekarzy i podmiotów służby zdrowia mamy dżunglę. Walkę na noże o pieniądze z NFZ. Wzajemne eliminowanie się podmiotów świadczących usługi medyczne, leczących ludzi, które powinny współpracować, a nie konkurować i wzajemnie się eliminować. Dalekowzroczna, genialna polityka. O takiej „zawsze” marzyliśmy.

 

Chodź piechotą

A co z drożejącą komunikacją miejską? Tutaj też mamy świetne rozwiązanie! Żeby przyśpieszyć proces odchudzania polskiego społeczeństwa będziemy chodzić pieszo! Jak ktoś chce być chory i potem leczyć się niech za swoją „głupotę” słono płaci! Dlatego właśnie komunikacja miejska drożeje w prawie wszystkich miastach. Już teraz musimy wydawać na nią nie raz nawet połowę swojego zarobku. W końcu dzieci i my sami musimy dojechać do pracy, czy szkoły. Jednak o społeczeństwo trzeba dbać, dlatego od małego będziemy chodzić pieszo. Dzieci będą się hartować na mrozie. A jeśli będą chciały się ogrzać, nic prostszego! Pobawią się w ganianego, w „masz mandat” z kontrolerami w autobusach. Uciekając przed kanarami będzie wyrabiać się w nich tężyzna i kondycja fizyczna. Oni zawsze są chętni do tej zabawy. Zresztą to będzie jedyna możliwość ogrzania się. W przyszłości odetną nam ogrzewanie, bo będzie za drogo. Sprzedaje się zakłady ciepłownicze prywatnym inwestorom, którzy z miejsca podnoszą nam ceny za ogrzewanie. Resztę załatwi pakiet klimatyczny. Jak widać nasza władza myśli niezwykle przyszłościowo. Przyszłościowo? No właśnie, a co z naszą przyszłością? Mieszkaniami?

 

Pod chmurką

Polityka mieszkaniowa Tuska jest niezwykle oszczędna. Nie buduje się lub buduje się zbyt mało mieszkań socjalnych i komunalnych, które przecież zajmują ogromną przestrzeń! W ramach ochrony przestrzeni, byśmy mieli więcej terenów niezabudowanych, budują tylko deweloperzy wyskakując z niewyobrażalnymi cenami. To jest genialność w swojej prostocie. Po co mamy budować tyle mieszkań? W końcu dzięki diecie cud spokojnie zmieści się ośmioosobowa rodzina w 30 metrowym mieszkanku. Albo jak we Wrocławiu wybudują nam 11 metrowe apartamenty byśmy wygodnie się ściskali. O relacje rodzinne trzeba dbać. Te apartamenty będą kosztować 100 tys. złotych – 9 tys. złotych za metr! Tanio! W końcu to apartament dla młodych. Młodych, którzy będą w nich zakładać rodziny, a ścisk ponoć sprzyja dzietności. Czego chcieć więcej? Dach na głową jest? Jest.

 

Nie myj się

Plany Tuska są bardzo kompleksowe. Prócz fundowania nam doskonałej diety zadbają także o długość naszego życia. 1 lipca wchodzi w życie ustawa śmieciowa. Odpowiedzialność za podwyżki zrzuca na samorządy, które już teraz ogłaszają ceny za wywóz śmieci. W Katowicach ma być to 18 złotych od osoby w przypadku posegregowanych i 24 złote od osoby w przypadku nieposegregowanych śmieci. W Łodzi jeszcze lepiej. Ma być to 18 i 36 złotych. W blokach, w których za wywóz śmieci do tej pory płaciło się stosunkowo niewiele, bo zaledwie kilka złotych. Teraz 4 osoby zapłacą ponad 140! Uderzenie niczym młotem w łeb, dla tych którzy jeszcze jakoś z trudem wiążą koniec z końcem. W dodatku będzie to powiązane ze zużyciem wody. Im więcej jej zużyjemy tym więcej zapłacimy za wywóz śmieci. Wynikiem będzie spadek zużycia wody! Nie dość, że schudniemy jeszcze bardziej to jeszcze przestaniemy się myć! W końcu częste mycie skraca życie, prawda? Chore przepisy nałożą obowiązek robienia przetargów gminom, nawet jeśli same posiadają własne zakłady komunalne. Takiego premiera trzeba sowicie wynagrodzić. A jak się komuś nie podoba to do kontenerów! Tam tanio i wygodnie. W Skoczowie zaledwie 14 złotych na miesiąc.

 

Na wycieczkę

Od lat coraz mniej ludzi wyjeżdża na wakacje. To także nie umknęło spostrzegawczemu oku Donalda T.! Jego kompleksowe podejście wykorzysta likwidację sądów, szkół, placówek Poczty Polskiej i innych urzędów, wiążąc z likwidacją komunikacji publicznej w małych miejscowościach. Teraz by załatwić jakąś sprawę urzędową będziemy chodzić pieszo lub wybierać się bryczką do najbliższego miasta. Jak sto lat temu! I tak jak sto lat temu zajmie to nam 3 dni! Już nikt nie powie, że nie był choć jeden dzień poza swoją miejscowością. Tak właśnie rozwiązuje się wszelkie problemy polskiego społeczeństwa w zaledwie 5 lat. Aż strach pomyśleć, co czeka nas przez następne 3 lata. Może powróci analfabetyzm? Odetną nam prąd i będziemy siedzieć w małym mieszkanku przy świecach? Bez bieżącej wody. Ale za to w jakim luksusie!

 

Geniusz

Dieta cud Tuska – takiej polityki pozazdrościć mogą nam wszyscy. Takiego premiera na całym świecie. Bo któż inny tak dba o swoich obywateli jako on? Wskażecie takiego geniusza? Jak dla mnie to należy mu się nagroda. Tą nagrodą powinien być wylot z Sejmu. I to nie samolotem, którym sobie lata do Gdańska! To powinien być wylot z hukiem przez drzwi! Drzwi powinny się za nim zatrzasnąć tak mocno, by już tam nigdy nie wrócił. Sąd powinien wydać zakaz zbliżania się do budynku sejmowego pod groźbą najsurowszej kary więzienia. Tak znakomitemu politykowi po prostu należy się coś szczególnego.

 

 

Wybory