Wsparliśmy protest związkowców

04.06.2013

Uczestniczyło w nim kilkaset związkowców, w tym członkowie Sierpnia 80 z MZA i Tramwajów Warszawskich. Wzięli udział także członkowie PPP i młodzieżówki. W proteście udział wzięło dziewiętnaście związków zawodowych działających w Tramwajach Warszawskich, Szybkiej Kolei Miejskiej, Zarządzie Transportu Miejskiego, Miejskiego Zakładu Autobusowego oraz Metra Warszawskiego.

Wczorajszy protest odbył się w sprawie planowanej likwidacji bezpłatnych przejazdów dla pracowników komunikacji miejskiej i ich rodzin oraz przeciwko polityce Hanny Gronkiewicz-Waltz, która drastycznie podnosi ceny biletów dla mieszkańców Warszawy. Obiecując przy tym, że pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój komunikacji miejskiej, a w rzeczywistości zlikwidowała wiele bardzo popularnych linii autobusowych, a sporej części z nich ograniczyła kursy.

Na likwidacji bezpłatnych przejazdów dla pracowników i ich rodzin, Hanna Gronkiewicz-Waltz sięgając do pieniędzy najmniej zarabiających, chce wnieść do budżetu miasta kilkanaście milionów złotych. Dla pracowników komunikacji miejskiej to nawet 500 złotych mniej w ich wynagrodzeniach.

Ciekawostką niech będzie fakt, że pracownicy warszawskich firm komunikacyjnych korzystają z tych uprawnień już od roku 1932 - i nawet podczas II wojny światowej hitlerowcy nie odebrali pracownikom ich świadczeń. Prezydent Warszawy czyni to jako pierwsza...

Wybory