Warszawa: Inauguracja kapmanii referendalnej: Wyrzuć Hankę z ratusza

24.09.2013

- Warszawę odzyskamy, lecz nie PiS-owi a mieszkańcom ją oddamy - zapowiadają na dzień przed inauguracją kampanii referendalnej pod hasłem "Wyrzuć Hankę z ratusza!" jej organizatorzy. WZZ "Sierpień 80" i Polska Partia Pracy w środę zaczynają akcje bezpośrednie zachęcające do pójścia do referendum i głosowania za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Start kampanii odbędzie się 25 września o godz. 13.00 przed stołecznym ratuszem. Przewidziany jest podczas niej także briefing prasowy, na którym to przedstawiony zostanie harmonogram akcji, specjalna strona internetowa oraz licznik odliczający czas do referendum.

Wiadomo, że począwszy od środy aż do czasu obowiązywania ciszy wyborczej działacze Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" i Polskiej Partii Pracy rozdawać będą ulotki zachęcające do udziału w referendum i odwołania urzędującej prezydent Warszawy. W sumie ma ich być milion. Każdego dnia akcje będą nosiły inny temat, ukazujący złe strony polityki prezydent Gronkiewicz-Waltz.

- Chcemy jasno powiedzieć: nie po to odwołujemy celebrytkę z PO, by oddać władzę w stolicy Kaczyńskiemu i Glińskiemu z PiS. Chcemy, by wolni obywatele Warszawy odzyskali miasto dla siebie - zastrzega Patryk Kosela, rzecznik prasowy "Sierpnia 80" i PPP.

Zdaniem organizacji, propagandowo rozdmuchane koszty referendum, które odbędzie się 13 października, nawet nie można porównać z 318 mln zł, jakie od początku swoich rządów rozdała Hanna Gronkiewicz-Waltz swoim urzędnikom.

- Panią prezydent Gronkiewicz-Waltz trzeba odwołać z wielu powodów. Po pierwsze, jej polityka szkodzi miastu i jego mieszkańcom. Po drugie, prosi się o to jej własna buta, jak i arogancja premiera Tuska, który to nie chce się liczyć z głosem ludzi i stawia się tym samym w pozycji antyobywatelskiego antydemokraty - wylicza rzecznik Kosela.

I - jak dodaje po trzecie - referendum ma być też próbą głosu młodego pokolenia, które ma "odesłać stare i zużyte elity polityczne do lamusa". - Ostatnie protesty właśnie w Warszawie pokazały, że starego i skostniałego Kaczyńskiego wypiera młody i energiczny Duda, a starego i do zna zużytego Millera bojowy i dynamiczny Guz. Teraz pora na zastąpienie zużytej do cna, teflonowej prezydent Warszawy - podkreśla.

WZZ "Sierpień 80" i PPP już wcześniej wspomogli inicjatywę referendalną w Warszawie, pomagając w zbiórce podpisów w sprawie zorganizowania referendum o odwołanie H. Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydent miasta. Delegowali także swoich przedstawicieli do obwodowych komisji wyborczych.

Pod wnioskiem o odwołanie urzędującej prezydent podpisało się łącznie 232 tysiące osób. Referendum dotyczące odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydent miasta stołecznego Warszawa odbędzie się w niedzielę 13 października.

   

Wybory