Przeciw podwyżkom w Puławach

12.12.2013

Organizacja Młodzieżowa Polskiej Partii Pracy wyraża swoją stanowczą dezaprobatę dla przyjętych przez radnych miasta Puławy podwyżek cen dostarczania wody i odprowadzania ścieków. Za podwyżkami solidarnie głosowali radni Platformy Obywatelskiej i Porozumienia Samorządowego Prawicy Puławskiej prezydenta Janusza Grobla.

Przypominamy, że to już kolejna podwyżka, po wzroście cen wywozu śmieci. Ta decyzja to cios w kieszenie Puławian, którym i tak nie starcza do 1-szego. Pensje zżera im inflacja. Kolejne podwyżki mają być co roku i mają służyć pokryciu kosztów inwestycję w sieci kanalizacyjne w Końskowoli i Żyrzynie. Nieoficjalnie sfinansują też 152 tys. złotych, które rocznie zarabia prezes spółki MPWiK. Nie godzimy się na tego rodzaju praktyki.

 

Obciążanie najbiedniejszych Puławian koniecznością inwestycji jest, po raz kolejny, dowodem na to, że sięga się do pustych kieszeni by wycisnąć je do reszty. PPP od lat opowiada się za progresywnym podatkiem dochodowym, by to najbogatsi finansowali najkonieczniejsze inwestycje w miastach. To właśnie miasta straciły najwięcej na likwidacji 40% progu dla najbogatszych. Dzisiaj z tych pieniędzy mogłyby być finansowane te inwestycje, którymi obciąża się najbiedniejszych.Organizacja Młodzieżowa Polskiej Partii Pracy Puławy

Wybory