Bezpłatna komunikacja: Szczecin, Wągrowiec i Poznań

30.04.2014

W dniach 22, 23, 24 kwietnia w Szczecinie, Wągrowcu i Poznaniu odbyły się kolejne akcje, drugiej już edycji kampanii na rzecz bezpłatnego transportu publicznego. Nasza kampania zatytułowana „Nie dla podwyżek cen biletów, Tak dla bezpłatnej komunikacji miejskiej” prowadzona jest od  końca 2012 roku. Już dzisiaj bezpłatna komunikacja w różnych formach funkcjonuje w 11 miastach. Od maja zacznie także funkcjonować w Żorach na Śląsku, a jeszcze w tym roku wejdzie w gminie Sokołów Podlaski i w ograniczonej wersji w Bełchatowie.

Akcja 22 kwietnia odbyła się w Szczecinie na Placu Rodła o godz. 16:00. Szczecin ma ponad 400 tys. mieszkańców i jest miastem porównywalnym z Tallinem, stolicą Estonii, w której od początku 2013 roku funkcjonuje bezpłatna komunikacja miejska, zarówno autobusowa jak i pociągowa.

W Wągrowcu naszą akcję przeprowadziliśmy na Rynku o godz. 16:00. Miasto to, choć niewielkie ma bardzo dobrze rozwiniętą komunikację publiczną. Funkcjonuje tam 7 linii, które docierają do sąsiednich miejscowości. Wągrowiec, mimo że jest niewielkim miastem, ma problemy z korkami samochodowymi.

W ostatni dzień, 24 kwietnia o godz. 16:00 przeprowadziliśmy akcję wspólnie z działaczami skupionymi wokół środowiska Rozbratu, w okolicach „Starego Marycha”.

Wybory