Dziś jest: 21 maja 2018

Aktualności

08.04.2013

Powszechny wzrost liczby samobójstw i problemów psychicznych, powrót chorób takich jak malaria, zagrożenie zdrowia dzieci... Taka jest alarmująca ocena stanu zdrowia Europejczyków, którą zawiera szokujące analiza opublikowana przez prestiżowe brytyjskie pismo medyczne „The Lancet”. Winni: gospodarcza ortodoksja i plany oszczędnościowe wprowadzane w całej Europie. Dokument potępia również milczenie ministrów zdrowia państw Unii w tej sprawie.

 

09.10.2012

6 października w Warszawie odbyła się IV Europejska Konferencja pod tytułem „W obronie publicznej służby zdrowia”. Wzięli w niej udział reprezentanci Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego, Think-Thanku Feministycznego, WZZ „Sierpień 80”, Polskiej Partii Pracy oraz przedstawiciele organizacji zagranicznych z Francji, Belgii, Niemiec, Austrii, Portugalii, Hiszpanii, Grecji i Wielkiej Brytanii.

16.05.2012

 W opublikowanym właśnie rankingu Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia polski system zdrowotny zajmuje jedno z najgorszych miejsc. - To wynik liberalnej polityki takich osób jak była minister zdrowia Ewa Kopacz. Polityki komercjalizacji szpitali, ograniczania dostępności do służby zdrowia i filozofii, że na leczeniu i ratowaniu życia trzeba zarabiać - przekonują związkowcy. I zapowiadają na październik zorganizowanie tygodnia akcji europejskiej na rzecz prawa do zdrowia społeczeństw i przeciwko niszczeniu publicznej służby zdrowia oraz jej urynkowieniu.

 

02.03.2012

"Bombardowanie i gaz łzawiący" - to tytuł filmu o o walce w obronie szpitala w Carhaix w 2008 roku. Jak się chce zabić szpital, mówi się, że ma wściekliznę.

29.02.2012

Wiele pokazał opinii publicznej skandal z budową stadionu narodowego, który okazał się inwestycją niezwykle kosztowną, kierowaną przez grupę wybrańców z klucza politycznego ministra sportu. Pomimo usterek i opóźnień zagarną oni zagwarantowaną im przez kolegów wielomilionową pulę nagród. Kierowanie spółeczkami finansowanymi ze środków publicznych  to  najlepszy interes na świecie. Zawsze się opłaca. Tylko podatnik jest za zawyżone koszty inwestycji golony przez władzę, która przecież zawiniła.

 

08.02.2012

Pracownicy szpitala w Kilkis (północna Grecja) przejęli pełna kontrolę nad szpitalem, deklarując, że to jedyne wyjście wobec problemów greckiej służby zdrowia. Wszystkie decyzje są obecnie podejmowane przez zgromadzenie powszechne pracowników.

Od 6 lutego personel szpitalny zajmuje się tylko nagłymi przypadkami, do czasu gdy nie zostaną wypłacone należne pensje. Pracownicy żądają również powrotu do poziomu zarobków, jakie otrzymywali przed wprowadzeniem oszczędnościowych planów rządowych.

 

31.01.2012

 W niedzielę 29 stycznia 2012 r. mieszkańcy Drezna opowiedzieli się w referendum lokalnym za utrzymaniem miejskiej własności szpitali. 84 proc. głosujących opowiedziało się przeciwko prywatyzacji/komercjalizacji miejskich szpitali. Niemieckie prawo przewiduje, że jeśli 25 proc. osób zapisanych na listy wyborcze bierze udział w referendum (a w Dreźnie wzięło udział 37 proc.), to jego wynik obowiązuje władze miejskie przez następne trzy lata.
 

strona: 12

Wybory