Dziś jest: 22 kwietnia 2018

Aktualności

02.10.2012

 

Tydzień naszych protestów pod hasłem "Nie będziemy płacić za wasz kryzys!" zakończyliśmy na Górnym Śląsku. Przed biurem śląskiej PO blisko 100 związkowców WZZ "Sierpień 80" i działaczy Polskiej Partii Pracy protestowało przeciwko przerzucaniu kosztów kryzysu ekonomicznego na społeczeństwo. W tym na poszczególne grupy zawodowe, jak na górników, nauczycieli czy pielęgniarki.

02.10.2012

 

Pikietę pod biurem Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy dedykowaliśmy rezydującemu tam Radosławowi Sikorskiemu. Ten jest nie tylko posłem i ministrem spraw zagranicznych, ale niekwestionowanym pośrednikiem pracy. Zatrudnił u siebie w resorcie bez żadnego konkursu 23-letnią Mayę Rostowską. Zbieżność nazwisk z tym ministra finansów nie jest przypadkowa.

25.09.2012

 

W poniedziałek 24 września w Kielcach wznowiono ogólnopolską kampanię Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80” i Polskiej Partii Pracy pod hasłem „Nie będziemy płacić za wasz kryzys!”. Przypomnijmy, została ona zainaugurowana pod koniec sierpnia protestem przed Urzędem Wojewódzkim w Opolu.

 

23.07.2012

 

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" szkodzi! Ta organizacja kierowana przez Henrykę Bochniarz działa na szkodę pracowników, finansów publicznych i systemu emerytalnego. Bo promuje umowy śmieciowe i jeszcze chce zniesienia ograniczeń zatrudniania na podstawie tych cywilnoprawnych form. Pracodawcy ciągają na smyczy polski rząd. Dlatego ten nie robi nic z patologiami śmieciowego zatrudnienia - wskazywaliśmy w Olsztynie.

 

23.07.2012

 

Będziemy obserwować kryzys społeczny i masowe odbieranie sobie życia przez ludzi, którzy dziś pracują na umowach śmieciowych. Dzisiejsze umowy śmieciowe dadzą jeszcze bardziej śmieciowe emerytury. O ile w ogóle je dadzą, bo z umów o dzieło nie odprowadza się składki emerytalnej.

 

18.07.2012

 

- Donald Tusk chodzi na smyczy pracodawców prywatnych z "Lewiatana". To dlatego rząd nie wywiązuje się ze swojej obietnicy i nie robi porządku z umowami śmieciowymi - twierdzi Patryk Kosela, rzecznik związku zawodowego "Sierpień 80" i koordynator ogólnopolskiej kampanii "STOP umowom śmieciowym!". W czwartek odbędzie się ona w Olsztynie.

 

18.07.2012

 

Umowy śmieciowe szkodzą systemowi emerytalnemu - uważają Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" i Polska Partia Pracy. W środę  18 lipca  w Bydgoszczy będą protestować w ramach ogólnopolskiej kampanii "STOP umowom śmieciowym!". Akcja odbędzie się pod odziałem ZUS przy ul. Św. Trójcy 33 o godzinie 13:00.Będzie towarzyszył jej mały pokaz happeningowy.

 

18.07.2012

 

- W formie happeningu pokazaliśmy pod Urzędem Skarbowym w Szczecinie w jaki sposób umowy śmieciowe okradają budżet państwa - powiedział Patryk Kosela, rzecznik prasowy WZZ "Sierpień 80" i koordynator ogólnopolskiej kampanii "STOP umowom śmieciowym!". Akcja została przeprowadzona w Szczecinie we wtorek 17 lipca  o godz. 13:00 pod I Urzędem Skarbowym przy ul. Drzymały 5.

 

strona: 123

Wybory