Komunikaty i informacje prasowe

27.08.2015

W dniu 26 sierpnia Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy-Sierpień 80. Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na zgłoszenie własnego komitetu jest brak jednej, wspólnej lewicowej listy wyborczej.

29.05.2014

Polska Partia Pracy w ostrym tonie zareagowała na podpisanie przez blisko 3 tysiące lekarzy tzw. "deklaracji wiary". Ugrupowanie domaga się odebrania im prawa do wykonywania zawodu i zapowiada zbiórkę podpisów pod żądaniem w tej sprawie. - Bycie lekarzem to nie przymus. Niech skręcają długopisy! - mówią jego przedstawiciele.

09.10.2013

W Poznaniu trwa II Kongres Transportu Publicznego. Jego uczestnicy będą rozmawiać m.in. o darmowej komunikacji miejskiej. Propagatorzy tego rozwiązania - WZZ "Sierpień 80" i Polska Partia Pracy przekonują, że ich ogólnopolska kampania na rzecz bezpłatnej komunikacji miejskiej przynosi pozytywne rezultaty. Kolejne miasta, także duże, decydują się na zniesienie lub znaczące zmniejszenie opłat biletowych.

 

01.10.2013

Warszawskie referendum rozpala coraz więcej emocji. Premier ponowił swój apel o jego bojkot, a lider SLD oświadczył, że nie zamierza się w nie angażować. W reakcji na to związkowcy "Sierpnia 80" oraz działacze Polskiej Partii Pracy i Ruchu Młodych organizują dziś pikietę przed biurem poselskim Donalda Tuska. Zatytułowali ją "Demokracja, matole!". Biuro to było okupowane przez związkowców już dwa razy - w 2008 i 2009 roku. Do trzech razy sztuka?

01.10.2013

Sporo emocji wywołuje poparcie Hanny Gronkiewicz-Waltz i bojkot referendum przeciwko niej wyrażone przez premiera, prezydenta oraz szefa SLD. "Demokracja, matole!" - pikietę pod takim hasłem przygotowują młodzi działacze WZZ "Sierpień 80" i Polskiej Partii Pracy. Odbędzie się ona w środę przed biurem poselskim Donalda Tuska w Warszawie.

30.09.2013

- Eksmitować Hankę z ratusza na bruk, to jedyna szansa na rozwiązanie problemów lokatorskich w stolicy - głoszą WZZ "Sierpień 80" i Polska Partia Pracy. Organizacje punktując politykę prezydent Warszawy, tym razem skupili się na kwestiach mieszkaniowych.

24.09.2013

- Warszawę odzyskamy, lecz nie PiS-owi a mieszkańcom ją oddamy - zapowiadają na dzień przed inauguracją kampanii referendalnej pod hasłem "Wyrzuć Hankę z ratusza!" jej organizatorzy. WZZ "Sierpień 80" i Polska Partia Pracy w środę zaczynają akcje bezpośrednie zachęcające do pójścia do referendum i głosowania za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz.

23.09.2013

Warszawy nie stać na wyrzucanie setek milionów złotych w błoto przez obecną prezydent miasta- uważają przedstawiciele WZZ "Sierpień 80" i Polskiej Partii Pracy. Krytykują tym samym horrendalną skalę 318 mln zł premii, jakie od 2006 r. (wg wyliczeń mediów) Hanna Gronkiewicz-Waltz miała przyznać stołecznym urzędnikom. Organizacje w ramach swojej kampanii "Wyrzuć Hankę z ratusza!" uruchomiły licznik do referendum. Wyjdą też na warszawskie ulice.

strona: 1234

Wybory